Jesteś tutaj
Strona główna > Europa Zachodnia i Południowa > Hiszpania > Hiszpania

Hiszpania

O HISZPANII W SKRÓCIE
Większość miast posiada położone w centrum Oficina de Turismo (biuro turystyczne, nazywane pieszczotliwie Turismo), które udziela informacji na temat zabytków i noclegów. Dostaniesz tam bezpłatną mapkę, zazwyczaj z krótkim opisem zabytków i niezbędnymi numerami telefonów. Chociaż zazwyczaj Turismos nie prowadzą rezerwacji noclegów, dysponują jednak spisami autoryzowanych firm, mogą także pomóc w znalezieniu casa particular (prywatnej kwatery). Ogólnopaństwowa sieć studenckich biur podróży ViajesTIVE rozprowadza zniżkowe bilety, wydaje legitymacje ISIC i HI, a także udziela informacji na temat komunikacji.


Prowincje północne słusznie są nazywane „mokrą” lub „zieloną” Hiszpanią, ponieważ bliskość morza czyni tutejszy klimat wilgotnym i łagodnym, a to sprzyja bujnej roślinności na tych gęsto zalesionych terenach. Podobnie wygląda roślinność górskich obszarów południa i wschodu kraju, o ile jej „wzrost” wystarcza, by pobierać wilgoć z powietrza. Klimat prowincji centralnych zbliżony jest raczej do kontynentalnego, z długą zimą i – zwłaszcza na nizinach – upalnym latem. Wschodnie i południowe wybrzeże rozkoszuje się wspaniałym klimatem śródziemnomorskim o łagodnych zimach. Wybrzeże północno-wschodnie może być wilgotne; dorzecze Gwadalkiwiru (wraz z Sewillą i Kordobą) to najbardziej gorąca część kraju.

Paweł
Jestem miłośnikiem pieszych wypraw w góry; z racji ograniczonego budżetu głównie w te polskie ;-) Ale od czasu do czasu uda się coś odłożyć i wybrać w dalszą podróż (niekoniecznie w góry ;-) ).
Top