Jesteś tutaj
Strona główna > Europa Zachodnia i Południowa > Hiszpania > Hiszpania

Hiszpania

Znaczki pocztowe można kupić na poczcie, w hotelach i kioskach. List lotniczy do Ameryki idzie od tygodnia do dwóch, do Wielkiej Brytanii i Irlandii nieco krócej, do Australii i Nowej Zelandii nieco dłużej.
Noclegi i kemping. Hiszpańska organizacja schronisk młodzieżowych REAJ, afiliowana przy Hostelling International (HI), prowadzi około stu schronisk czynnych przez cały rok oraz ok. 140 czynnych tylko latem.


Wybór noclegów w Hiszpanii jest duży, nazwy określają rodzaj i standard. Najtańsze i najprymitywniejsze są hospedajes, na południu zwane Casas de Huespedes. Nieco wyżej lokują się pensiónes, następnie hostales i hostal-residencias; standard wszystkich trzech jest zbliżony i to one stanowią główną bazę dla taniej turystyki. Wszystkie są oceniane przez państwo w skali dwugwiazdkowej: przyznanie nawet jednej gwiazdki oznacza, że będzie bardzo wygodnie. Najdroższe są hoteles, raczej niedostępne dla bardziej oszczędnych podróżników.
Kempingi są oceniane w skali trzygwiazdkowej, ceny zależą od ilości i jakości dostępnych udogodnień.

Paweł
Jestem miłośnikiem pieszych wypraw w góry; z racji ograniczonego budżetu głównie w te polskie ;-) Ale od czasu do czasu uda się coś odłożyć i wybrać w dalszą podróż (niekoniecznie w góry ;-) ).
Top