Jesteś tutaj
Strona główna > Polska > Morze > Łeba

Łeba

Łeba – miasteczko liczące około 3500 mieszkańców – znana jest przede wszystkim jako ulubione kąpielisko nadmorskie, a poza tym jako niewielki port rybacki. Leży przy ujściu rzeki Łeby, na prawym jej brzegu, pomiędzy jeziorami Łebsko na zachodzie i Sarbsko na wschodzie.
Łeba jest miasteczkiem o luźnej zabudowie. Jego główną arterią jest ulica Kościuszki, zabudowana z obu stron przez stare domki rybackie, często z ciekawymi szczytami.


W sezonie letnim mała Łeba jest ruchliwą miejscowością kąpieliskowo-wczasową. Wspaniała plaża, piękne, pod względem krajoznawczym okolice oraz liczne domy wczasowe i pensjonaty stwarzają tu nadzwyczaj atrakcyjne możliwości wypoczynku. Z miasta na plażę droga prowadzi przez park leśny, urozmaicony wydmami, umocniony przeważnie przez rzadką roślinność trawiastą. W parku tym przy ulicy Leśnej znajduje się zakład kąpielowy, w którym można korzystać z ciepłych kąpieli z wody morskiej.
W jego bliskim sąsiedztwie, nad brzegiem Morza, wznosi się największy dom wypoczynkowy Łeby „Neptun”, z którego wieży roztacza się rozległy widok na morze i wybrzeże.

Krzysiek
Jestem zwolennikiem turystyki niemasowej (spędy organizowane prze touroperatorów mnie w ogóle nie ciekawią... [nuda]). Preferuję podróżowanie na własną rękę: tanie linie lotnicze, autobusy, pociągi itp. Można w ten sposób spotkać ciekawszych ludzi, i zobaczyć prawdziwe życie danego regionu.
Top