Jesteś tutaj
Strona główna > Europa Zachodnia i Południowa > Portugalia > Lizbona

Lizbona

NOCLEGI I KEMPINGI
Ceny noclegów wynoszą zazwyczaj ok. 70 EUR za pokój jednoosobowy i 100 EUR za dwójkę, wyższych cen można spodziewać się w małych hotelach i co bardziej wykwintnych residencias. Większość hoteli znajduje się w centrum miasta przy Av. Liberdade i przy sąsiednich ulicach. Okolice castelo i Bairro Alto są spokojniejsze i położone bliżej atrakcji turystycznych, ale też noclegi tu są droższe. Po zmroku ostrożność należy zachować w Bairro Alto, Alfama i Baixa. Jeśli śródmiejskie hotele okażą się pełne, warto udać się na wschód ku pensoes przy Av. Alnurante Reis.

WYŻYWIENIE
W porównaniu do innych krajów Europy Zachodniej ceny w lizbońskich restauracjach są niskie. Pełny obiad kosztuje ok. 40 EUR. Restauracje w Baixa są bardziej eleganckie, droższe i nastawione głównie na turystów. Mieszkańcy stolicy jadają w restauracjach dzielnicy Bairro Alto. Tamtejsze restauracje, podobnie jak w Alfama, są najczęściej małe, ciemne i tańsze. Warto skosztować specjałów z owoców morza, takich jak klasyczny bacalhau cozido com grdo (dorsz z groszkiem i gotowanymi ziemniakami). Inne przysmaki to ameijoas a bulhao pato (danie z gotowanych na parze małży) i creme de mariscos (potrawka z owoców morza z pomidorami).

Tagi: Lizbona nocleg, Lizbona kemping

Krzysiek
Jestem zwolennikiem turystyki niemasowej (spędy organizowane prze touroperatorów mnie w ogóle nie ciekawią... [nuda]). Preferuję podróżowanie na własną rękę: tanie linie lotnicze, autobusy, pociągi itp. Można w ten sposób spotkać ciekawszych ludzi, i zobaczyć prawdziwe życie danego regionu.
Top