Jesteś tutaj
Strona główna > Europa Zachodnia i Południowa > Wielka Brytania > Oxford

Oxford

Spowity w ośmiusetletnie tradycje Oxford zrzuca z siebie zakurzone szaty i próbuje przemienić się w nowoczesne miasto. Zmiany jakie w nim zachodzą dały taki efekt, że kiedy reżyserzy z BBC filmowali tutejsze „rozmarzone wieże”, musieli bardzo starannie ustawiać kamery, by nie uchwycić w kadrze niszczejących budynków, hamujących z piskiem autobusów i brzęczących łańcuchami rowerów.

ORIENTACJA I INFORMACJE PRAKTYCZNE
Centrum miasta to Carfax, gdzie pod kątem prostym schodzą się ulice Queen St., High St., St. Aldates St. i Cornmarket St. Wokół ciągną się budynki college’ów, a w części zachodniej znajduje się dworzec kolejowy i autobusowy.

NOCLEGI I WYŻYWIENIE
Hoteliki B&B znaleźć można przy drogach wylotowych poza centrum miasta, idzie się tam ok. 15-20 min od Carfax. Taniej jest przy Iffley Rd. i Cowley Rd. (dojazd autobusem z Carfax). Nocleg kosztuje przynajmniej 15-18 funtów od osoby, niezbędne wcześniejsze rezerwacje.
Alternatywą dla nieciekawych studenckich stołówek są niezliczone restauracje i tanie kafeterie. Świeże owoce, warzywa i pieczywo kupić można w hali Covered Market między Market St. a Carfax. W The Nosebag, 6-8 Michael’s St.,podają sałatki i mięsa ponizej 5 funtów. Pikantne dania kuchni tajskiej i duży wybór dań jarskich poleca Chiang Mai w alejce przy 130A High St.

Tagi: kursy językowe Oxford

Kasia
Podróżniczka z zamiłowania. Studentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Zakochana w Bałkanach, lecz w innych miejscach również świetnie się odnajduje ;-)
Top