Jesteś tutaj
Strona główna > Europa Zachodnia i Południowa > Grecja > Peloponez

Peloponez

Oddzielony od reszty lądu Kanałem Korynckim, żyzny Peloponez łączy osiągnięcia ludzkiej myśli z pięknem natury. Starożytny teatr Epidauros, zabudowania średniowiecznej Mistry, pałac Agamanmona w Mykenach są arcydziełami architektury i sztuki, skupionymi na tym stosunkowo niewielkim skrawku lądu. Oprócz tych dostojnych ruin skaliste góry Peloponezu ukrywają malownicze wioski i pola oraz pasma piaszczystych plaż pośród uroczych zatoczek.

Argos i Korynt
Większość osób zwiedzających Peloponez zatrzymuje się najpierw w Koryncie, skąd kursujące co godzinę autobusy zabierają turystów do ruin starożytnego Koryntu. Zwiedzanie należy rozpocząć od Muzeum Archeologicznego Ministerstwa Kultury, gdzie można oglądać przedmioty pochodzące z wykopalisk archeologicznych z VI w. p.n.e. Po opuszczeniu muzeum skieruj się do świątyni Apollina po lewej stronie. Niższy szczyt Akrokoryntu mieści fortecę, a na wyższym znajdowała się słynna światynia Afrodyty. Stąd od niepamiętnych czasów aż do niedawna można było zobaczyć drogę na Akropol w Atenach. Obecnie jest to niemożliwe z powodu zanieczyszczenia atmosfery.
Pociągi przyjeżdżają do Nowego Koryntu na Demokratia St. z Aten (2 godz.). Połączenie kolejowe istnieje pomiędzy wszystkimi większymi miastami na Peloponezie.

Nauplion
Nauplion

Nauplion. Stary Nauplion, przynosi prawdziwe ukojenie po zgiełku Koryntu i hordach czcicieli słońca na plażach wysp. Miasto to może służyć jako doskonała baza wypadowa do okolicznych ruin. Samo Nauplion także może się poszczycić imponującymi zabytkami, spośród których na pierwszym miejscu plasuje się Fortece Palamidi. Zwiedzający mogą przejść 3 km drogą lub pokonać 999 stopnie, aby dostać się do doskonale zachowanych murów i stąd napawać się zachwycającymi widokami. Dworzec autobusowy u stóp wzgórza obsługuje Ateny (3 godz.), Korynt (2 godz.), Mykeny (40 min.), Epidauros (1 godz.). Najlepsze restauracje skupiają się wokół Syntagma Sq.

Kasia
Podróżniczka z zamiłowania. Studentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Zakochana w Bałkanach, lecz w innych miejscach również świetnie się odnajduje ;-)
Top