Miejsca, które warto zobaczyć w Dubaju

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto udać się na wakacje do Dubaju. Zjednoczone Emiraty Arabskie są znane na całym świecie z wielu powodów. Każdy kto był tam raz, z pewnością chętnie powtórzy tę podróż. Dlatego warto wiedzieć, które miejsca są szczególnie warte uwagi.

Gdzie leży Dubaj?

Dubaj to jedno z największych i najbardziej popularnych miast w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Leży on na Półwyspie Arabskim, przy Zatoce Perskiej. Miasto znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego. Z tego powodu panują tam wysokie temperatury, co wpływa na większe zainteresowanie turystów z całego świata.

Dubaj – kiedy jechać?

Decydując się na wakacje w Dubaju, warto sprawdzić, w którym miesiącu panują tam najlepsze warunki. Zgodnie z ogólnymi opiniami dobrym rozwiązaniem jest wyjazd w w pierwszej połowie roku: od Stycznia do Maja, a także od Października do Grudnia. W czasie naszego lata, jest tam średnio ciepło.

Dubaj – atrakcje turystyczne?

Dubaj to zachwycające miasto, które każdy powinien zobaczyć. Znajduje się tam mnóstwo budynków, które z różnych powodów pobijają kolejne rekordy, a także utworzone przez człowieka wyspy. Na liście atrakcji, które warto zwiedzić znajduje się wiele miejsc m.in. wyspa w kształcie palmy, Burj Khalifa, dubajskie fontanny, Dubai Marina, czy Al Fahidi.

Dubaj – Burj Khalifa

Burj Khalifa to charakterystyczna wieża w Dubaju, która została zbudowana przez przedsiębiorstwo Samsung. Jest to najwyższy budynek na świecie, ma aż 828 metrów wysokości. Prezentuje się bardzo ciekawie i niestandardowo. Można powiedzieć, że jest to jeden z symboli Dubaju. Turyści mogą wybrać się na taras widokowy, z którego można podziwiać widok na panoramę miasta. W budynku działają także sklepy z pamiątkami.

Dubaj – plaża

Bez względu na planowany czas pobytu w Dubaju z pewnością każdy turysta wybierze się na plażę. Krystalicznie czysta woda i delikatny piasek pozwolą na relaks i prawdziwy odpoczynek. Warto także podkreślić, że o zachodzie plaże szczególnie atrakcyjnie prezentują się o zachodzie słońca. Na plażach w Dubaju dostępne są także liczne atrakcje jak np. kawiarnie, restauracje, park trampolin itd. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Dubaj – zwiedzanie wyspy w kształcie palmy

Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji Dubaju jest wyspa w kształcie palmy. Została ona w całości utworzona przez człowieka. Pracę nad jej usypaniem rozpoczęto w 2001 roku. Na wyspie znajduje się wiele ciekawych budynków jak np. sklepy, restauracje, kompleks luksusowych hoteli, kompleksy mieszkalne itd.

Dubaj – czas

W Dubaju nie ma rozróżnienia na czas leni i zimowy. Wyjeżdżając na wakacje z Polski należy przestawić zegarek o trzy godziny do przodu. Aktualnie wschód słońca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ma miejsce o godzinie: 7:06, natomiast zachód o: 17:54.

Ceny w Dubaju

Oprócz najróżniejszych atrakcji, z którymi kojarzy się Dubaj, jego główną ceną charakterystyczną są wysokie ceny. Z pewnością nie jest to tanie miejsce. Oficjalną walutą obowiązującą na terenie Emiratu jest dirham ZEA, która ma wartość ok. 1 złotego. W pierwszej kolejności trzeba się przygotować na spory wydatek związany z przejazdem do Dubaju i wynajęciem hotelu. Ponadto wszelkie atrakcje, zakupy i jedzenie także niemało kosztuje.