Co warto zobaczyć w Hamburgu?

hamburg atrakcje

Hamburg jest pięknym niemieckim miastem położonym 5 godzin drogi samochodem od Szczecina. Ta tętniąca życiem metropolia jest jednym z największych miast w Europie, jednym z największych portów w Europie, oraz drugim co do wielkości miastem w Niemczech. Co ciekawe Hamburg nie jest stolicą, lecz mimo to przyciąga tysiące turystów każdego roku.

Hamburg – jedno z piękniejszych miast w Niemczech

Hamburg nazywany też niemiecką Wenecją jest poprzecinany największą ilością mostów na całym świecie (około 2500 mostów). Miasto jest rozdzielone rzeką Łaba. Co więcej, w centrum miasta znajduje się jezioro Alster. Jest to idealne miejsce na rekreację dla całej rodziny, gdzie można wypożyczyć sobie żaglówkę bądź spędzić czas na kajaku. Hamburg jest miastem wspaniale zagospodarowanym pod względem zarówno architektury, jak i terenów zielonych. Jest to bardzo przemyślanie zaplanowane miasto, które stanowi bardzo ciekawy punkt na mapie atrakcji turystycznych Europy.

Hamburg – atrakcje turystyczne

Atrakcje turystyczne Hamburga idą świetnie w parze z modernistycznymi zabudowaniami. Te architektoniczne perełki można podziwiać podczas spaceru głównym deptakiem przy ulicy Deich, który jest obowiązkowym punktem każdej wizyty w Hamburgu. Turyści tłumnie przybywają do tego pięknego miasta, by podziwiać unikatowy widok wcześniej wspomnianego jeziora Alster w centrum miasta. W sąsiedztwie jeziora znajduje się również imponujący ratusz będący podstawowym celem wszystkich wycieczek. Obok ratusza mieści się również najsłynniejszy kościół w Hamburgu – kościół św Piotra.

Miasto Spichlerzy

Równie wielką atrakcją dla zwiedzających Hamburg jest Miasto Spichlerzy. Jest to największy w skali Europy kompleks magazynów, który tworzy odrębną dzielnicę miasta. Ten wyjątkowy obiekt został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1991 r. Dzielnica ta w całości zbudowana jest na palach, które mają chronić budynki przed działaniem wody. Zależnie od pory roku oraz czynników atmosferycznych, woda podnosi się tutaj o kilka metrów.

Targ rybny

Targ rybny to stały punkt każdego miasta portowego. Targ rybny w dzielnicy St.Pauli otwarty jest jedynie w niedzielne poranki. To właśnie na tym targu można zmierzyć się z innymi klientami w licytacji świeżych ryb, która jest tam tradycją od wielu lat.

Filharmonia w Hamburgu

Elbphilharmonie, czyli hamburska filharmonia zachwyca każdego obserwatora swoją niezwykłą konstrukcją która przypomina wyglądem żagiel. Żagiel ów zbudowany ze szklanych elementów stanowi doskonały punkt nawigacyjny dla statków. W środku budynku filharmonii znajduje się nowoczesna sala koncertowa oraz siedziba hotelu.

Miniature Wunderland

Kolejną atrakcją tego portowego miasta jest ekscytujący park miniatur ukazujący różne słynne części świata w pomniejszeniu. Atrakcja jest rozmieszczona na 3 piętrach i stanowi wspaniałą okazję do spędzenia całego popołudnia w tym miejscu. Oprócz pomniejszonych miast, eksponowane są tutaj też wszystkie środki transportu w pomniejszeniu takie jak latające balony, pociągi ale również ludzie i zwierzęta.

filharmonia hamburg

Port w Hamburgu

Hamburg, jako drugie pod względem wielkości po Rotterdamie miasto portowe w europie szczyci się imponującą ilością doków oraz atrakcji turystycznych. To z tego właśnie miejsca odpływają statki wycieczkowe oferujące rejs po mieście spichlerzy ale również można zaplanować wizytę w Międzynarodowym Muzeum Morskim, które mieści się na aż 9 piętrach. Jest to muzeum ukazujące dzieje morza na przestrzeni 3000 lat.

Podsumowanie

Hamburg jest doskonałym miejscem na weekendowy wypad samochodem lub dłuższy pobyt dla rodzin z dziećmi. To miejsce aż kipi od atrakcji turystycznych i nie ma wątpliwości, że na zwiedzenie wszystkiego zabraknie czasu.