Najpiękniejsze drogi w Europie

Przemierzając Europę możemy natrafić na bajeczne i zapierające dech w piersiach widoki i scenerie. Mało kto wie, ale czasem możemy podziwiać te krajobrazy nie opuszczając kabiny swojego samochodu, bądź skutera czy roweru. Malownicze jeziora w połączeniu z zielenią lasu i harmonią gór w każdym wywołają westchnienie zachwytu i odczucie głębokiego podziwu. Dzika przyroda zawsze budzi podziw i szacunek wprowadzając człowieka w nastrój spokoju i harmonii. Oglądając widoki i rozkoszując się naturalnością danego miejsca chce się poznać je głębiej. Jest to coś czego nie sposób doświadczyć w wielkim mieście, gdzie ruch samochodowy i urbanistyka zawładnęły malowniczą i piękną przyrodą. Jadąc na wakacje warto zwrócić uwagę na trasy, ponieważ każda ma w sobie jakieś mniej lub bardziej ukryte piękno i tylko czeka, aby zostało odkryte.

Najważniejsze są widoki i sceneria

Każdy miłośnik niesamowitych widoków i pięknych scenerii znajdzie swój wymarzony krajobraz. Dla miłośników gór i niesamowitych przełęczy znajdzie się trasa przez Przełęcz Stelvio w Alpach we Włoszech, który spełni kryteria nawet najbardziej wymagających obserwatorów. Jeżeli ktoś woli morskie widoki i krajobrazy znajdzie je jadąc przez chorwacką Riwierę czy też włoskie Portofino. Malownicze miasteczka, które znajdują się na poszczególnych trasach zachęcają swoim urokiem i sprawiają, że każdy będzie chciał się choć na chwilę tam zatrzymać i zachłysnąć się ich pięknem.

Chorwacka Riwiera

Niesamowite krajobrazy dla fanów nadmorskich miasteczek i lazurowego morza. Chcąc podziwiać całą panoramę Riwiery, Adriatyku oraz okolicznych wysp koniecznie trzeba wybrać się w trasę na szczyt góry Sveti Jure, który znajduje się na trasie Parku Przyrody masywu górskiego Biokovo. Jest to nieodzowny punkt programu każdego kierowcy chcącego podziwiać niesamowity klimat Riwiery i okolicznych klimatów. Ta trasa to 23 kilometry niesamowitych widoków i prowadząca na szczyt znajdujący się na wysokości 1762 m n.p.m. Prawdziwa gratka dla każdego.

Portofino

Trasy przez Portofino wiodą przez włoskie miasteczka z widokiem na wybrzeże. Przy wybrzeżu cumują przepiękne jachty, które przyciągają rok rocznie miliony turystów. Nieco wyżej w miasteczku umiejscowione są piękne posiadłości i wille, ukazujące wielki przepych i bogactwo jego mieszkańców oraz osób posiadających tam swoje rezydencje. W tym miejscu krajobraz zielonej przyrody i morskich fal łączy się z miasteczkiem. Palmy, morze i piękna zatoka to niesamowity widok na każdy czas.

Przełęcz Stelvio w Alpach – Włochy

Alpejska Przełęcz Passo dello Stelvio to prawdopodobnie najbardziej malownicza górska trasa jaką można pokonać samochodem. Niezliczone serpentyny wiodą poprzez odsłoniętą i niezalesioną fasadę Alp. Jest to także jeden z najbardziej znanych odcinków wyścigu kolarskiej Giro d’Italia. Trasa to 42 kilometry pięknych widoków i malowniczych górskich krajobrazów. Znajduje się na północy Włoch tuż przy granicy ze Szwajcarią na wysokości 2758 m n.p.m. Górski krajobraz niesamowicie barwnie kontrastuje z zielonymi trawami, których pasą się stada krów.