Londyn – ciekawe miejsca na zrobienie zakupów

zakupy w londynie

Przez wielu Londyn kojarzony jest jako jedna z europejskich stolic mody. Nie ma w tym nic dziwnego. Różnorodność sklepów i domów towarowych na pewno nakłania do udanych zakupów. Naturalnie warto więc wiedzieć, które miejsca wybrać i dlaczego właśnie tam należy pójść na shopping, aby znaleźć wszystko to, czego się szuka.

Miejsca w Londynie na zrobienie ekskluzywnych zakupów

Londyn słynie z przepychu oraz dostępności miejsc, w których zrobić można ekskluzywne zakupy. To właśnie dostępność znanych marek sprawia, że wiele osób decyduje się na zakupowe szaleństwo w stolicy Anglii. Szukając produktów z najwyższej półki, z całą pewnością należy wybrać się na Oxford Street oraz Regent Street, gdzie umiejscowione są wszystkie najdroższe butiki. Dobrym wyborem będzie również dom towarowy Harrods, w którym kupić można ekskluzywne ubrania oraz dodatki najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie.

Pamiątki z Londynu – co warto kupić?

Jadąc na wycieczkę do Londynu, z całą pewnością warto przemyśleć także kwestię pamiątek. W sklepach w całym mieście znaleźć można wiele charakterystycznych symboli, które od razu kojarzone są z Anglią. Na pewno udanym upominkiem będzie puszka z angielską herbatą. Tego typu akcesoria zazwyczaj są bogato zdobione w kolory flagi Wielkiej Brytanii. Poza tym w mieście można dostać wiele symboli kojarzących się z dwupiętrowym, słynnym autobusem. Na pamiątkę na pewno warto wybrać coś oryginalnego, co kojarzone będzie tylko i wyłącznie z Londynem. Zdecydować można się również na kubek z motywem flagi Wielkiej Brytanii.

pamiątki z londynu

Kiedy zaczynają się wyprzedaże w Londynie?

Łowcy okazji na pewno nie mogliby przegapić takiej okazji, jaką są wyprzedaże w Londynie. Warto wiec wiedzieć, kiedy mają one swój początek i kiedy najlepiej z nich skorzystać. Największe wyprzedaże w roku rozpoczynają się po Bożym Narodzeniu. Wtedy też większość stolic europejskich oferuje znacząco niższe ceny. Londyn pod tym względem przoduje. Najsłynniejsze londyńskie sklepy niekiedy oferują nawet przeceny, które sięgają 75%. Z całą pewnością jest to niesamowicie kuszące i nie ma tym nic dziwnego, że wiele osób na przeceny wybiera się właśnie do Londynu. Oczywiście obniżki sezonowe mają miejsce również w sezonie letnim, ale nie są one już tak wysokie oraz tak popularne, jak te następujące po świętach Bożego Narodzenia.

Zakupy w Londynie – najtańsze rozwiązania

Oczywiście nie każdy posiada wystarczająco wysoki budżet, aby móc pozwolić sobie na zakupy w najdroższych miejscach w Londynie. Niemniej jednak istnieje wiele bardziej ekonomicznych rozwiązań. Między innymi można zrobić zakupy w licznych sieciówkach, które także znajdują się przy głównych ulicach i nie da się ich przegapić. Dodatkowo można wybrać się do Londynu właśnie w terminie, kiedy pojawia się najwięcej przecen. Dzięki temu można upolować wymarzone ubrania lub akcesoria po znacznie atrakcyjniejszych cenach. Warto śledzić najnowsze okazje i głównie tym kierować się podczas dokładnego planowania swoich londyńskich zakupów.