Czy musisz znać angielski w podróży?

angielski w podróży

Język angielski jest najpopularniejszym, drugim językiem świata. Według statystyk na świecie jest dużo więcej osób posługujących się językiem angielskim, jako drugim, niż osób, których język ten jest językiem narodowym. Ciekawe. Aczkolwiek nie oznacza to, że koniecznie trzeba go znać, wyjeżdżając w podróż. Jednak znajomość języka angielskiego może dostarczyć nam więcej doświadczeń podczas wyjazdu oraz pomóc w nawiązaniu nowych, ciekawych znajomości. Warto znać angielski głównie ze względu na tę pewność, że będziemy w stanie dogadać się z każdym (kto też go zna) w każdym zakątku świata. Gdy chcemy odkrywać nowe kultury potrzebujemy komunikacji. To nie takie proste nauczyć się języka kraju, do którego akurat jedziemy. Ludziom brakuje na to czasu, pieniędzy i motywacji, dlatego warto znać chociaż angielski. Nie trzeba być mistrzem, wystarczy, że potrafimy się dogadać. Opłaca się zacząć przygodę z językami od angielskiego. Tylko dlaczego?

Angielski w podróży i na wakacjach – dlaczego warto go znać?

Znajomość języka angielskiego może pomóc Ci we wszystkich kwestiach organizacyjnych. Podczas wjazdów mamy do czynienia z obsługą hotelu,lotniska, czy w biurze podróży. Bez angielskiego może być nam nieco trudniej załatwić potrzebne na szybko sprawy. Angielski da nam więcej możliwości pod kątem pracy dorywczej za granicą, bo przecież lepszym pracownikiem jest ten, z którym można się dogadać, prawda? Dodatkowo będąc na drugim końcu świata będziemy czuć się bardziej pewnie siebie i niezależnie. Znajomość języka angielskiego da nam większą swobodę w odkrywaniu nowych miejsc. Będziemy mogli zrezygnować z przewodników oprowadzających całą grupę i opowiadających w naszym języku. O wszystko będziemy mogli zapytać napotkanych mieszkańców.

Przydatne zwroty po angielsku za granicą

Coraz więcej osób wyjeżdża na wakacje za granicę, jednak dla wielu język angielski wciąż jest problematyczny. Dlatego poniżej znajdziesz kilka najbardziej przydatnych zwrotów, których znajomość pomoże Ci w wielu różnych sytuacjach:

• I’ve got a reservation for two rooms – Mam rezerwację na dwa pokoje
• What time is the check-out? – O której muszę się wymeldować?
• Can I have the bill, please? – Poproszę o rachunek
• How much is it per night? – Ile kosztuje za noc?
• I’d like to rent a flat – Chciałbym wynająć mieszkanie
• airport – lotnisko
• Do you have any checked-in luggage? – Czy ma pan bagaż do nadania?
• Arrivals – przyloty
• departures – odloty
• … is cancelled/late – … jest odwołany/opóźniony
• I would like to go to the airport – poproszę na lotnisko

rozmówki po angielsku

Jak najskuteczniej nauczyć się języka angielskiego?

Przed wyjazdem na podróż warto zapisać się na kurs językowy, który pomoże zaznajomić się z językiem. Jednak najlepszą formą nauki języka angielskiego i tak naprawdę każdego języka na świecie, jest obcowanie z nim. Czyli warto wyjechać gdzieś samemu, mając tylko podstawy językowe i próbować dogadać się po swojemu. Z czasem zauważymy, że nasz zasób słownictwa w innym języku jest bardzo rozbudowany.