Plecak podróżny – jak wybrać idealny?

plecak podróżny

Różne osoby często zastanawiają się jak wybrać idealny plecak do podróżowania. W tym artykule zostało zawarte wiele aspektów i pomocnych rad, które znacznie pomogą w doborze odpowiedniego plecaka. Zostały przedstawione najważniejsze cechy odpowiedniego plecaka opracowane przez fachowców.

Plecak górski – najważniejsze cechy, jakie powinien posiadać

Odpowiedni plecak górski powinien być wygodny- w końcu będziemy go nosić przez całą wycieczkę. Trzeba również pomyśleć o dobrym pakowaniu: równomiernie na prawą i lewą stronę, a najcięższe rzeczy zawsze na sam dół. Dzięki stosowania się do tych zasad wyprawa będzie dużo przyjemniejsza i nikt nie będzie martwił się o ból pleców czy inne kontuzje. Kolejną ważną cechą plecaka górskiego jest zapięcie na biodrach. Bardzo ciężko nosi się cały ciężar na plecach. A dzięki materiałowemu paskowi zapinanemu na biodrach zostanie rozłożony nie sprawiając większych problemów podczas noszenia. Będzie to szczególnie przydatne dla modeli użytkowanych w górach, gdyż podczas podejścia na wysokie szczyty dobytek zawsze pozostanie przy wspinającym się. Warto zwrócić na to uwagę.

Plecaki trekkingowe – czym kierować się przy wyborze?

Plecak trekkingowy powinien byś smukły, dbając w ten sposób o naszą wygodę. Takie modele często mają na samej górze klapę, dzięki czemu możemy w nich więcej pomieścić. Nierzadko można zobaczyć też różnego rodzaju paski ściskające zawartość plecaka. Na przykład gumki, sznurki albo materiałowe zaciskacze na zapięcie. To zdecydowanie świetna opcja, która pomaga utrzymać wszystkie rzeczy w odpowiednim miejscu.

Plecak ze stelażem, czy bez?

Dawniej stelaż był jednym z najbardziej pożądanych elementów plecaka dla podróżników. Dzisiaj prawie całkowicie się już od niego odchodzi. Głównie ze względów wygody- metalowa rama jest po prostu ciężka. Do tej pory wymyślono wiele korzystniejszych rozwiązań. Wszystko bardzo szybko się zmienia, fachowcy proponują nowatorskie rozwiązania odradzając wynalazki z poprzedniej epoki. Niektórzy wciąż używają starszych modeli, gdzie była taka opcja. Jednak kupując teraz plecak na lata stelaż nie powinien znaleźć się na liście oczekiwań w stosunku do idealnego sprzętu.

jak wybrać plecak

Jak dopasować plecak dziecięcy?

Plecak dziecięcy musi przede wszystkim odpowiadać potrzebom dziecka. Jakie one są? Zastanówmy się- dziecko zawsze podróżuje z rodzicami zatem nie potrzebuje mieć u siebie całego zapotrzebowania. Dużo tutaj zależy od wieku- inaczej będziemy patrzy się na podróżującego 7 latka niż na 14 latka, który wciąż jest dzieckiem. Jednak każdemu z nich przyda się butelka wody, kilka ubrań, chusteczki. Nie jest to wiele rzeczy i taki też musi być plecak. Niewielki, wygodny i kompaktowy. Dziecko musi mieć do niego łatwy dostęp i potrafić w stu procentach z niego korzystać. Plecak dziecięcy musi być także odpowiedni do wagi, wzrostu oraz wieku dziecka. Nie należy o tym zapominać. Najlepiej byłoby udać się do jednego z sieci sklepów specjalizujących się w sprzęcie sportowym. W takim miejscu na pewno fachowa pomoc zostanie udzielona każdemu.