Gdzie pojechać na sylwestra w Polsce?

gdzie na sylwestra

Sylwester zbliża się coraz większymi krokami, na pewno nie jeden ze znajomych zaczyna już wypytywać o ciekawe imprezy lub sam wziął się za organizację. Jaki jest jednak najlepszy plan na sylwestra? Niektórzy powiedzą że huczne wyjście ze znajomymi, a inni że pozostanie w domu i w swoich czterech ścianach oglądanie seriali, a po godzinie 00:00 wzniesienie symbolicznego toastu. Diabeł bowiem często tkwi w szczegółach i nie w miejscu w którym rozpoczniemy nowy rok, ani jak to zrobimy- a z kim to zrobimy.

Gdzie na sylwestra?

To pytanie pojawia się w głowie każdego już w październiku! Jeśli z różnych powodów nie chcemy wyjeżdżać za granicę i wolimy pozostać w Polsce, wiele miast wychodzi nam na przeciw z organizowanymi przez siebie wydarzeniami plenerowymi. Zarówno Kraków, jak i Wrocław uwielbiane są przez turystów ze względu na przepiękne kamienice i starodawne uliczki, które stanowią niepowtarzalną ozdobę miasta.

Miasto Kraków organizuje aż trzy sceny plenerowe w różnych częściach miasta. O godzinie dwunastej w nocy z okolic Wawelu i Wisły można podziwiać rozświetloną panoramę miasta przez sztuczne ognie. Zaś miasto Wrocław obiecuje że rynek zamieni się w jeden wielki klub, jak co roku spodziewać się można wielkich sław sceny muzycznej, oraz doskonałej zabawy zagwarantowanej przez prowadzącego. Podobnie jak w Krakowie swoje oczy będziemy mogli zachwycić widokiem fajerwerków. Jeśli zmarzniemy, zawsze będzie można schować się do jednego z barów lub knajpek, w obu miastach znajdziemy szeroki ich wybór już na rynku, jak i w bardziej oddalonych dzielnicach. Hotele we wspomnianym okresie nie należą do najtańszych, ale odpowiednio wcześnie zarezerwowany pokój nie powinien do końca zrujnować naszego portfela.

Sylwester w górach

Ci bardziej odważni wybierają się w noc sylwestrową na zdobywanie szczytów, świętując nowy rok z widokiem na panoramę Tatr czy Bieszczadów. Taka wyprawa wymaga jednak zarówno odpowiedniej kondycji, sprzętu górskiego, jak i wcześniejszego przygotowania. Biorąc pod uwagę warunki panujące w górach około grudnia, trzeba brać bowiem pod uwagę że nawet najmniejsza górka może stać się wyzwaniem spowitym lodem. Nie trzeba jednak od razu celować na wysokie szczyty, by móc się dobrze bawić! Wraz z grupką znajomych możemy zdecydować się na wynajem apartamentu lub domku w górach, lub miejscowościach pod górskich. Podobnie jak we wcześniej wspomnianych miastach, również w Zakopanym organizowany jest sylwester plenerowy pod Giewontem. Mimo że przez głównego organizatora nie zostały jeszcze wyjawione szczegóły imprezy, przekonuje że jak co roku będzie masa dobrej zabawy zarówno przy muzyce, jak i innych atrakcjach. Jak dotąd wydarzenie cieszyło się bardzo pozytywnym odczuciem zarówno ze strony mieszkańców, jak i licznie przybywających turystów.

pomysł na sylwestra

Sylwester na statku

Ciekawą i niebanalną alternatywą dla sylwestra w górach, jest impreza z samym kapitanem statku i jego załogą! Można tu pomyśleć zarówno nad wynajęciem ze znajomymi imprezowej barki na rzece, jak i nad wypłynięciem w samo morze. Decydując się na zabawę na barce, płacimy za paru godzinny rejs, dostęp do baru z drinkami, oraz parkiet z DJ. Jeśli zaś mówimy o wydarzeniach zorganizowanych, na przykład na wcześniej wspomnianym morzu Bałtyckim, czeka nas noc pełna rozrywki! Na większych pokładach możemy spodziewać się nawet paru parkietów tanecznych, a prócz baru z dostępem do drinków, również podawanych ciepłych dań i bufetu nocnego. Zabawa może trwać nawet do białego rana, jeśli jednak poczujemy zmęczenie, w ofercie mamy również zakwaterowanie kabinach z dostępem do łazienek. Bardziej ekskluzywne rejsy w swojej ofercie posiadają ofertę SPA, baseny, a nawet wypłynięcie w dłuższą podróż na statku po nowym roku.

Sylwester we dwoje

Wiele osób zastanawia się gdzie można spędzić sylwestra tylko ze swoją drugą połówką, w sposób romantyczny, a zarazem spokojny. W takiej okoliczności można rozpatrzyć wynajęcie apartamentu lub pokoju w mieście i udanie się na zabawę noworoczną, organizowaną przez miasto. Dla osób które chcą uciec od zgiełku miasta i codzienności, rozwiązaniem może okazać się wynajęcie kwatery w gospodarstwie agroturystycznym. Nie ma nic bardziej romantycznego niż spędzenie wieczoru ze swoją drugą połówką przy drewnie trzaskającym w kominku! Gospodarze zadbają o przyjemną, jednakże nie przytłaczającą atmosferę, dania ciepłe i wykwitnę alkohole zarówno do obiadu, jak i w momencie wybicia północy. Osoby które poszukują bardziej eleganckiej opcji, wybrać mogą wieczór w hotelu poro gwiazdkowym. Tego typu bankiety organizowane są często tematycznie, razem ze swoją drugą połówką będziemy mogli się bawić jako Bonnie and Clyde! Oczywiście w skład oferty wchodzą dania ciepłe, szwedzki stół, oraz nocleg w w pokoju z podwyższonym standardem.

Impreza sylwestrowa

Mniej kosztowną, a być może dla niektórych najlepszą opcją będzie zebranie grupki najlepszych przyjaciół i wypad do klubu. Warto jednak wcześniej o zadbać o zarezerwowanie dobrych miejsc w loży, gdyż są one szybko rozchwytywane! Zagwarantowana cała noc na parkiecie podczas najlepszych hitów i remixów muzycznych puszczanych przez DJ’a. Może nawet podczas wspólnego tańca, lub za sprawą zaoferowania drinka uda się poznać kogoś interesującego. Jeśli znudzi się klubowy huk, zawsze można przenieść się na wcześniej wspomniane imprezy plenerowe organizowane przez praktycznie każde miasto i miasteczko. Opcjonalnie wraz z towarzystwem przejść do mieszkania jednego ze znajomych i tam bawić się w najlepszym towarzystwie aż do wschodu słońca!