Czerwony wąwóz Mui Ne – Wietnam

Mui Ne – niegdyś wioska rybacka, obecnie turystyczny nadmorski resort. Jego wizytówką są luksusowe hotele, bajeczne plaże, tropikalny klimat oraz niezliczone atrakcje dla miłośników sportów wodnych.

Wietnam – Mui Ne

Mui Ne serwuje różnorodne rozrywki. Centrum nadmorskiego kurortu tętni życiem i kolorami, szczególnie w sezonie trwającym od grudnia do maja. Z kolei jego obrzeża oferują kontakt z bujną naturą oraz zaciszne plaże. Można poznać codzienne życie mieszkańców wioski rybackiej, spróbować specjałów tutejszej kuchni czy odwiedzić targ z rybami, jak również owocami morza. Niezwykły pejzaż tworzą rozpościerające się na wodach zatoki łódki rybackie w rozmaitych rozmiarach. Za atrakcję godną szczególnej uwagi uznaje się czerwony kanion, który znajduje się w odległości 20 km od Mui Ne. Jego wyraziste, rdzawe formacje wapienne widoczne są z oddali. Na każdym kroku można przekonać się o niezwykłości tego miejsca. Z jednej strony czerwone stoki, z drugiej bambusowy las zachwycający intensywnością zieleni, a pomiędzy nimi płynie strumyk, do tego magiczny. Potok Wróżek, znajdujący się w głębokim wąwozie, jest ścieżką, w której śmiało można brodzić, ponieważ woda w najgłębszym miejscu sięga mniej więcej do połowy uda. Eksplorowanie czerwonego kanionu oraz podziwianie imponujących klifów, przy jednoczesnym chłodzeniu nóg to świetna przygoda. Wycieczka zajmuje do 1,5 godziny, na końcu drogi czeka mały wodospad. Odwiedzając Mui Ne i okolice resortu koniecznie trzeba zobaczyć białe oraz czerwone wydmy, stanowiące jeden z niewielu obszarów pustynnych w tej części Azji. Odważni, lubiący adrenalinę mogą wypożyczyć plastikowe sanki i spróbować sandboardingu. Wschód i zachód słońca skupia na wydmach wielu turystów, ponieważ w tym czasie krajobraz dostarcza imponujących widoków, zapierających dech w piersiach. U podnóży białych wydm znajduje się fascynujące jezioro pokryte kwiatami lotosu, które prezentują się spektakularnie.

Zachwycające plaże w Mui Ne

Kilkunastometrowe plaże z jasnym piaskiem oraz ciepłe, turkusowe wody Morza Południowochińskiego przyciągają ze zręcznością hipnotyzera. Uchodzą za jedne z najbardziej dziewiczych plaż Wietnamu. Cały półwysep stoi w opozycji do większych, bardziej znanych gwarnych, wietnamskich miast. Klimatyczne plaże gwarantują fenomenalne widoki, choć miejscami są dość zanieczyszczone, co daje im minusa. Czysty piasek zawsze znaleźć można w okolicy hoteli o wysokim standardzie. Plaże Mui Ne to miejsce, gdzie na każdym kroku spotyka się urocze panie sprzedające apetyczne owoce egzotyczne. W związku z tym bez ruszania się z miejsca zażywa się relaksu i zjada posiłek.

Mui Ne – pogoda

Klimat Mui Ne jest bardzo zróżnicowany. Od grudnia do maja, w szczycie sezonu turystycznego, występuje pora sucha, z nieznacznymi opadami deszczu i średnią temperaturą 27º C. Tutejszy klimat tropikalny obfitujący w silne wiatry, jest pomyślny dla osób uprawiających kitesurfing oraz windsurfing. Pora deszczowa trwa od czerwca do listopada, czyli można spodziewać się dużych opadów deszczu oraz wysokiej wilgotności powietrza.