Dlaczego warto wybrać się do Warszawy?

Z pewnością większość Polaków zgodzi się, że Warszawa jest jednym z najważniejszych punktów na mapie naszego kraju. Stolica ta kryje w sobie wiele ciekawych zabytków, lecz nie stroni od nowoczesności. Ta mieszanka pozwala na długie zwiedzanie różnych zakątków miasta, a przy okazji dowiedzenie się czegoś nowego o Polsce. Dlaczego jeszcze warto wybrać się do Warszawy? Podpowiadamy.

Muzeum Powstania Warszawskiego – dlaczego warto je odwiedzić?

Muzeum Powstania Warszawskiego jest miejscem poświęconym Bohaterom Powstania Warszawskiego, czyli tak naprawdę zwyczajnym mieszkańcom miasta, którzy walczyli o swoją wolność. Eksponaty wystawione na terenie muzeum przybliżają nam realia, w jakich żyli zarówno powstańcy, jak i zwykli ludzie. Można tam odnaleźć przedmioty codziennego użytku, drobną broń i narzędzia używane do akcji dywersyjnych, aż po samoloty, które ratowały życie mieszkańców Warszawy, dostarczając im niezbędnych elementów do walki. Pokonując trasę przez muzeum, poznajemy losy Warszawiaków dzień po dniu. Miejsce to posiada niesamowity klimat, który wprawia w zadumę, a także pozwala poczuć swego rodzaju więź z ludźmi, którzy chcieli wyzwolić stolicę kraju.

Łazienki Królewskie – warszawski symbol

Pałac na wodzie i rozległe, hipnotyzujące ogrody to miejsce, w którym niegdyś mieszkał Stanisław August Poniatowski. Gdy pogoda była dobra, organizował tam swoje obiady czwartkowe. Obecnie możemy wybrać się do tych ogrodów, aby spędzić chwilę wśród zieleni, odpocząć lub zwiedzić zabytki architektoniczne, które powstały w stylu klasycystycznym. Dodatkową atrakcję, szczególnie dla najmłodszych, mogą stanowić pawie. Dużo łatwiej jest jednak spotkać wiewiórki, które ochoczo karmione są przez spacerowiczów. Zwierzęta te są bardzo oswojone z obecnością ludzi i chętnie przyjmują chociażby orzechy.

Gdzie dobrze zjeść w stolicy Polski?

Niekwestionowanym liderem wśród warszawskich lokali gastronomicznych jest restauracja Magdy Gessler. Możemy tam znaleźć nie tylko regionalne potrawy, lecz również kuchnię europejską i światową. Jeśli mamy potrzebę szybkiego i ekonomicznego pokonania głodu to wokół Dworca Centralnego czy też Pałacu Kultury i Nauki umieszczonych jest wiele kafejek czy nawet barów mlecznych. Jeśli wolimy coś bardziej wykwintnego, warto udać się na Stare Miasto, które dosłownie pęka w szwach od mnogości restauracji. Dostępne są kuchnie z całego świata, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie i dla swojej rodziny lub bliskich.